• Prijímacie skúšky

pre školský rok 2024/2025

KRITÉRIÁ NA PRIJATIE DO 1. ROČNÍKA

EduID školy: 100018491

Prijímacie konanie pre uchádzačov o štúdium sa koná v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (Školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 65/2015 Z. z. o stredných školách v znení neskorších predpisov a vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 251/2018 Z. z. o sústave odborov vzdelávania pre stredné školy a o vecnej pôsobnosti k odborom vzdelávania v znení neskorších predpisov.

Prijímacie konanie v systéme duálneho vzdelávania sa riadi zákonom č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Podľa §17 tohto zákona vybranému uchádzačovi zamestnávateľ, ktorý bude poskytovať praktické vyučovanie a s ktorým má Súkromná stredná odborná škola ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM, Komenského 1219/1, Dunajská Streda uzatvorenú zmluvu o duálnom vzdelávaní a príprave v systéme duálneho vzdelávania a uchádzač toto potvrdenie priloží k prihláške na štúdium.

1. Všeobecné ustanovenia

1. V školskom roku 2024/2025 otvára škola v súlade s určeným Najvyšším počtom žiakov prvého ročníka stredných škôl v územnej pôsobnosti štúdium  v dvojročných, trojročných a štvorročných učebných odboroch – štúdium vo vzdelávacom programe stredné odborné vzdelávanie (v súlade s §65 ods. 3 cit. zákona) v odboroch:

Tabuľka 1 Učebné odbory SSOŠ ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM

Učebný odbor (kód odboru)

Názov odboru

SDV 10

slovenský

Zdroj: SSOŠ ADVENTIM – MSZKI ADVENTIM, 2023

1. Termíny prijímacieho konania:
            1. termín:  2. máj 2024
            2. termín:  6. máj 2024

3.   V prípade nenaplnenia počtu žiakov v 1. a 2. termíne bude prijímacie konanie v ďalšom     termíne 18. júna 2024.

1. Podmienky prijatia

• Písomná/ústna prijímacia skúška sa nevykonáva.
            • Priemer známok sa zarátava za 7. – 8. ročník – koncoročné hodnotenie  a 9. ročník – polročné hodnotenie pri prijímaní na trojročné a štvorročné učebné odbory.
            • Dvojročné učebné odbory sú určené pre žiakov, ktorí nezískali nižšie stredné vzdelanie, teda skončili základnú školu v nižšom ako 9. ročníku. Pri prijímaní na štúdium sa hodnotí tiež správanie na základnej škole a záujem uchádzačov o štúdium.
            • Poradie uchádzačov v rámci jednotlivých  zoznamov  učebných odborov sa určí podľa bodového zisku za výsledky na ZŠ.
            • Poradové číslo 1 získa uchádzač s najvyšším počtom bodov a najnižšie poradové číslo dostane uchádzač s najnižším počtom získaných bodov.
            • Pri rovnosti dosiahnutého počtu bodov sa bude rozhodovať v nasledovnom poradí:
            • prednostne bude prijatý uchádzač, ktorý spolu s prihláškou doručí škole potvrdenie o zapojení sa do systému duálneho vzdelávania,
            • lepší aritmetický priemer z oboch predmetov v testovaní T9.

Tabuľka 2 Prehľad bodovania

študijný priemer

počet bodov za študijný priemer

Počet bodov za súťaže

2,81 – 2,90

2,91 – a horšia

Zdroj: SSOŠ ADVENTIM – MSZKI ADVENTIM, 2022

Riaditeľka Súkromnej strednej odbornej školy ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM, Komenského 1219/1, Dunajská Streda zverejní na výveske školy a na webovom sídle školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania 06. mája 2024.

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača najneskôr do 22. mája 2024 (23.59 hod.) písomne potvrdí strednej škole nástup na vzdelávanie.

Uchádzač, ktorý nie je žiakom základnej školy, podáva prihlášku na štúdium priamo na strednú odbornú školu, (jeho prospech uvedený v prihláške potvrdzuje základná škola, ktorú navštevoval; ak to nie je možné, k prihláške pripojí svoje vysvedčenia zo základnej školy alebo ich úradne osvedčené kópie).

V prípade vyššieho záujmu uchádzačov o daný študijný odbor,  bude neumiestneným uchádzačom ponúknutá možnosť štúdia v podobnom študijnom odbore, v ktorom sú voľné miesta.

V prípade naplnenia počtov v študijných odboroch, bude neumiestneným uchádzačom o štúdium ponúknutá možnosť štúdia v príbuznom učebnom odbore.

K R I T É R I Á NA PRIJÍMANIE UCHÁDZAČOV O ŠTÚDIUM

DO 1. ROČNÍKA V SYSTÉME DUÁLNEHO VZDELÁVANIA

V súlade so Zákonom 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, oddiel tretí o prijímaní na vzdelávanie v stredných školách, podľa §65 cit. Zákona, ako aj v súlade so zákonom č. 209/2018 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 61/2015 o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Súkromnej strednej odbornej školy ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM, Komenského 1219/1, Dunajská Streda stanovuje nasledovné kritériá a podmienky pre uchádzačov o štúdium::

riaditeľka školy prijíma pre duálne vzdelávanie

všetkých uchádzačov o štúdium

takto:

UČEBNÉ  ODBORY               - uvedené v tabuľke 1

• Zákonný zástupca žiaka priloží k prihláške o štúdium v duálnom systéme potvrdenie o odbornom vzdelávaní a príprave žiaka v systéme duálneho vzdelávania, ktoré vydá zamestnávateľ (zoznam zamestnávateľov poskytne zákonnému zástupcovi škola).
            • Pre učebný odbor v duálnom vzdelávaní bude vytvorený samostatný zoznam prihlásených žiakov podľa počtu získaných bodov.
            • V učebnom odbore budú prijatí žiaci bez prijímacej skúšky.
            • Plánovaný počet prijatých uchádzačov pre štúdium v uvedenom učebnom odbore je uvedený v tabuľke 1.

Termín prijímacieho konania:

1. termín prvého kola  2. mája, prípadne aj 3. mája 2024