• Certifikované kurzy

• Cukrár

• Ponúka certifikované rekvalifikačné kurzy v odboroch :

Cukrár - cukrárka

Rozsah kurzu: 280 hodín

Odborný garant: PaedDr. Monika Vargová

Odborný lektor: Mgr. Kristína Pódová

Cena kurzu: 990 Eur

Cieľová skupina: Kurz je určený pre všetkých, ktorí majú záujem kvalifikovať sa a získať osvedčenie v odbore cukrár - cukrárka. Pre tých, ktorí uvažujú nad založením živnosti v tejto oblasti, resp. sa chcú cukrárstvu venovať profesionálne alebo pre osobnú potrebu.

Absolvent vzdelávacieho programu získa vedomosti a poznatky, ktoré dokáže aplikovať v praktických činnostiach v cukrárskej výrobe. Vie pripraviť a spracovávať suroviny, pomocné látky a prísady pre výrobu cukrárskych výrobkov podľa príslušných technologických postupov a receptúr s využitím moderných trendov, vykonávať jednoduchú údržbu príslušných zariadení, hodnotiť kvalitu surovín a výrobkov. Má vedomosti v oblasti racionálnej výživy. Ovláda a dodržiava zásady správnej výrobnej praxe HACCP, hygieny a bezpečnosti práce.

Štruktúra vzdelávania:

Teoretická časť predstavuje 60 hodín kurzu a prebieha online v skupine počas víkendov. Účastník kurzu sa oboznámi so strojmi a zariadeniami v cukrárskej výrobe, surovinami a technológiami potrebnými na prípravu cukrárskych výrobkov.

Praktická časť predstavuje 220 hodín kurzu a bude nasledovať po absolvovaní teoretickej časti. Prax bude prebiehať:

• Vo vlastnej prevádzke – určené pre záujemcov, ktorí pracujú v cukrárskej výrobe v konkrétnom podniku, alebo ktorí sú vlastníkmi cukrárskej výroby.

• U zmluvných partnerov školy

Výstup kurzu:

Po ukončení kurzu získa absolvent osvedčenie, ktoré slúži ako doklad o odbornom vzdelaní. Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva SR a osvedčenie je vydané podľa §14 ods. 9 zákona č. 568/2009 Z.z. o celoživotnom vzdelávaní.

Možnosť financovania kurzu cez projekty RepasNestrať prácu – vzdelávaj sa.

Viac informácií na:

Email: adventimssos@gmail.com