• História školy

• 03.08. 2016 – založenie ADVENTIM n.o. – riaditeľka PhDr. Andrea Olejníková, DiS., MBA

01.09.2018 – ADVENTIM n.o. zriaďuje Súkromnú strednú odbornú školu ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM, Komenského 1219/1, Dunajská Streda s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským a učebnými odbormi stavebná výroba, cukrár kuchár, pekár, mäsiar a technicko – administratívny pracovník a študijnými nadstavbovými odbormi výroba potravín a podnikanie v remeslách a službách.

01.09.2019 – vedenie školy je rozšírené o zástupcu riaditeľky školy – PhDr. Csabu Penczingera a hlavnú majsterku Anetu Mikuškovú. Škola vstupuje do systému duálneho vzdelávania.

01.08.2020 – zriaďovateľ školy ADVENTIM n.o. získava štatút registrovaného sociálneho podniku a integračného podniku

01. 09. 2020 - vedenie školy je rozšírené o zástupkyňu riaditeľky pre praktické vyučovanie PaedDr. Moniku Vargovú

01. 09. 2021 - vedenie školy je rozšírené o zástupkyňu riaditeľky pre externé štúdium PhDr. Dóru Pázmányovú a vedúcu ekonomického oddelenia Mgr. Moniku Valovú

01.09. 2021 – škola rozširuje ponuku učebných odborov o odbor pomocník v kuchyni

01. 09. 2023 – škola rozširuje ponuku odborov o učebný odbor predavač a študijný odbor obchodný pracovník

Marec 2023 – mení sa názov a sídlo zriaďovateľa – nový názov: ADVENTIM n.o. registrovaný sociálny podnik

Riaditeľkou školy od roku 2018 je PhDr. Andrea Olejníková.

Prehľad vývoja počtu žiakov počas prvých 5 rokov existencie školy:

• 2018/2019: 20;

• 2019/2020 : 40;

• 2020/2021: 74;

• 2021/2022: 104;

• 2022/2023: 144

Súkromná stredná odborná škola ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM, Komenského 1219/1, Dunajská Streda vznikla 1. 9. 2018. Pripravuje budúcich odborníkov pre potravinársky priemysel v regióne. História Žitného ostrova dokumentuje skutočnosť, že potravinárstvo sa v tomto prekrásnom regióne rozvíjalo od pradávna, čiže v danom prostredí má silnú tradíciu. Mnohí výrobcovia potravín kladú dôraz na kvalitu a poctivosť prvovýroby a svojich ďalších výrobkov, tovarov a služieb. Stredná odborná škola ADVENTIM preto vznikla s cieľom vzdelávať a vychovávať mladých ľudí v odboroch zameraných na potravinárstvo. Zdravé potraviny, správna výživa je to, čo chce mať každý. V obchodoch máme na výber množstvo produktov, žiaľ, nie všetky sú pre nás najbezpečnejšie alebo najzdravšie. Štúdium v odboroch mäsiar, pekár, cukrár kuchár, potraviny a výživa chceme prispieť k ochrane nášho zdravia. Budeme sa snažiť vzdelať a vychovať odborníkov, ktorí zabezpečia, aby potraviny, ktoré prídu na náš stôl, boli kvalitné a nemali negatívny vplyv na naše zdravie. Vďaka znalostiam hlavných právnych predpisov Európskej únie, týkajúcich sa bezpečnosti potravín, si budú môcť naši absolventi nájsť uplatnenie aj v štátnej správe SR a vďaka jazykovej príprave aj v podobných inštitúciách krajín EÚ.

Školský vzdelávací zabezpečuje vzdelanie v oblasti gastronómie, ekonomiky, obchodu a služieb. Plán práce školy vychádza z aktuálnych požiadaviek na novovzniknutú školu a z Organizačných pokynov MŠVVaŠ SR na školský rok 2023/2024. Cieľom plánu školy je prehľadne a jasne definovať ciele školy na daný školský rok, stanoviť časový harmonogram jednotlivých školských výchovno - vzdelávacích aktivít, ich náplň a osobnú zodpovednosť.

Zriaďovateľ školy – ADVENTIM n.o. registrovaný sociálny podnik
          Konateľom spoločnosti je predseda správnej rady Mária Valová